FAQ

Ako užívať Lipoprotect

V zásade môžu byť naše výrobky užívané kedykoľvek. Ideálne 15 minút pred jedlom alebo po jedle.

Majte na pamäti odporúčania uvedené etiketách produktu.

Nepridávajte k horúcim nápojom! Lipozómy sa ľahko znehodnotia pri teplote nad 60 ° C. Všetky výrobky sa môžu miešať s ovocnou alebo zeleninovou šťavou pre lepšiu chuť.

Dodržujte prosím ustanovenú dennú dávku každého produktu (pozri etiketu). Pre väčšinu výrobkov odporúčame dennú dávku 10 ml, čo zodpovedá 2 čajovým lyžičkám.

Jednotlivé dávky v mililitroch a čajových lyžičkách nájdete na konci každej produktovej stránky.

LIPOPROTECT výrobky by sa mali užívať pre vyváženie nedostatku živín. Môžete ich však pokojne užívať aj počas celého roka, v závislosti od typu aktívnej zložky. Užívanie vyšších dávok však konzultujte s lekárom. Vedľajšie účinky zatiaľ neboli potvrdené.

Naše výrobky môžete konzumovať a kombinovať bez problémov naraz alebo v rozličných časových odstupoch.

Nevieme o žiadnych negatívnych interakciách.

Ak sa vyskytnú nejaké zvláštne reakcie (medzi výrobkami alebo výrobkami a liekmi), mali by ste bezpochyby ukončiť alebo zmeniť podávanie a poradiť sa s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Áno. Aby sa predišlo zriedkavým, ale možným negatívnym vedľajším účinkom, zákazníci by sa mali pridŕžať odporúčaného dávkovania, tak ako je uvedené na etikete. Za 24 hodín by užívatelia nemali užiť viac ako 10 ml žiadneho produktu (pre niektoré výnimky dokonca menej).

Ustanovená denná dávka by nemala byť prekročená. Nachádza sa na každej etikete a vo fotogalérii produktu na našom webe www.lipoprotect.sk.

LIPOPROTECT lipozomálne formulácie odstránili niektoré bežné vedľajšie účinky, ako je hnačka v dôsledku vysokých dávok horčíka.

Lipozómy sú schopné ukryť účinné látky a podporovať ich absorpciu. Náš tráviaci trakt tenkého čreva vidí iba lipozómy. V tomto zmysle nie je možné predávkovanie.

Trvanlivosť

Dávkovanie: 10 ml denne (s niekoľkými výnimkami) by Vám mala vystačiť na jednomesačnú dávku pri 250 ml fľaštičke.

Pretože do našich produktov nepridávame umelé konzervačné látky. V prípade produktu, ktorý je čisto prospešný pre zdravie, považujeme pridávanie konzervačných látok za kontraproduktívne.

Z toho istého dôvodu sa zdržujeme sladidiel a dochucovadiel a nepoužívame sójový lecitín.

Jasným znakom sú plesne na povrchu, pena, fermentovaná konzistencia alebo žltkastá, zmenená chuť.

Kyslá chuť je úplne normálna, najmä pri nealkoholických variantoch.

Ako ochranu pre fľaše LIPOPROTECT používame plynný dusík. Ten je úplne neškodný.

Usadenina na dne nie je závadná. Prosím, pred použitím produkt potraste.

Nadbytok lecitínu sa môže zhromažďovať na povrchu, to je normálne. Na druhej strane akákoľvek forma plesní alebo pevných usadenín je jasným znakom pokazeného produktu.

Vlastnosti produktu

Závisí to od aktívnej zložky. Podstatnú zložku chuti určuje lecitín.

Všeobecne platí, že nie – v závislosti od individuálneho vkusu a zvykov.

Konkrétne sa zdržíme sladidiel a príchutí pretože sme presvedčení, že funkcia je dôležitejšia ako chuť.

Odporúčame konzumovať LIPOPROTECT s džúsom alebo zriedený s inými nápojmi (s teplotou nižšou ako 60 °C).

Závisí to od variantu aktívnej zložky, ale základná farba je béžová. Na povrchu a na dne sa môžu vytvárať menšie a tmavšie závoje, ktoré neznižujú kvalitu a môžu sa odstrániť zatrasením.

Pre väčšinu výrobkov je denná dávka 10 ml. Na všetkých etiketách produktov nájdete presné tabuľky živín. V tabuľkách živín každého produktu je uvedené množstvo aktívnej zložky v 100 ml, zatiaľ čo číslo v zátvorkách predstavuje množstvo v odporúčanej dennej dávky.

Lipozómy potrebujú vodu. Ich stavebné kamene, fosfolipidy, majú svoje zakončenia rozpustné vo vode a zakončenia vodu odpudzujúce . Takéto molekuly sa nazývajú amfifilné. To umožňuje inkapsulovať priamo do olejovej molekuly aktívnu zložku (napr. Vitamín C, magnézium) rozpustenú vo vode bez ďalšieho emulgačného prostriedku naším patentovaným spôsobom výroby.

Lipoprotect neponúka želatínové kapsuly. Má to mnoho výhod:

  • V kvapalnej forme sa Lipoprotect môže dávkovať presne podľa potreby, takže je univerzálne použiteľný pre všetky vekové kategórie podľa potreby alebo podľa odporúčaní lekára alebo lekárnika.
  • Ušetrili sme tiež krok v našom výrobnom reťazci, ktorý by bol nákladný a nezvýšil by kvalitu nášho produktu.
  • Okrem vyššie uvedeného si ceníme ochranu zdrojov. Výroba kapsúl by si vyžadovala ďalšie zdroje. V tomto prípade: výroba celulózy ako materiálu kapsúl, transport a automatizované zapuzdrenie tekutiny by nebolo enviromentálne priateľské.

Lipozomálna formulácia

Nie – naše výrobky sú výživové doplnky. Lekári ich často používajú na terapeutické účely, ale legálne nie sú liekmi.

Lipozómy LIPOPROTECT pozostávajú z fosfatidylcholínu, fosfolipidu, ktorý tiež tvorí prirodzenú membránu ľudských buniek. Zapuzdrenie aktívnej látky do lipozómu obsahujúceho fosfolipidy je ľudský vynález. Lipozómy sú človekom vytvorené štruktúry, sú však veľmi podobné prírodným bunkovým transportným štruktúram.

Naše formulácie obsahujú okrem účinnej látky fosfolipidy z lecitínu (slnečnice). Fosfolipidy zase pozostávajú z vysokého podielu hodnotného fosfatidylcholínu, stavebného bloku našich plazmatických membrán.

Z praktických dôvodov sa väčšina výživových doplnkov podáva orálne. To znamená, že vitamíny, minerály alebo botaniká musia najprv prejsť cez ústa a žalúdok, aby boli absorbované v čreve. Bohužiaľ nechránené látky sú týmto spôsobom veľmi často poškodené žalúdočnou šťavou alebo sú absorbované iba čiastočne.

Naproti tomu lipozomálne formulácie zapuzdrujú aktívnu zložku do lipozómu, ktorý prechádza ústami a žalúdkom do značnej miery nepoškodený a potom sa môže veľmi dobre absorbovať v tenkom čreve. Lipozómy pozostávajú z lipidových dvojvrstiev. Keďže bunkové membrány pozostávajú tiež z lipidových dvojvrstiev, lipozómy sú ideálne nosné štruktúry, ktoré sa ľahko absorbujú na prenášajú aktívne zložky priamo do krvného obehu.

Celý funkčný princíp lipozomálnych formulácií je založený na skutočnosti, že účinná látka je maskovaná fosfolipidmi (= neviditeľná). Tenké črevo vidí iba fosfolipidy a tým absorbuje aj ich skrytú účinnú látku.

Ak by pomer medzi účinnou látkou a fosfolipidom nebol správny, napr. príliš veľa účinnej látky, stáva sa táto látka opäť viditeľná – princíp zlyhá.

Lipozomálne formulácie LIPOPROTECT majú vyššiu biologickú dostupnosť a stabilitu.

Micely sú jednovrstvové a nesú riziko, že nie všetkončo obsahujú, sa vstrebá do čreva.

LIPOPROTECT lipozómy vďaka svojej dvojitej vrstve zaisťujú bezpečný transport do čreva.

Biologická dostupnosť je farmakologický pojem. Vzťahuje sa na aktívnu frakciu molekuly, ktorá je schopná po podaní vstúpiť do krvného obehu. Iba intravenózne podanie preto zaručuje biologickú dostupnosť takmer vo výške 100%. Biologická dostupnosť je znížená v dôsledku absorpčných bariér v čreve. Lipozomálna formulácia LIPOPROTECT môže zvýšiť biologickú dostupnosť prostredníctvom absorpcie inkapsulovaných aktívnych zložiek, ktoré sú ukryté v dvojitej bariére fosfolipidu.

Veľkosť našich lipozómov je v rozsahu nanometrov: cca. 120 nm.

O Lipoprotecte

Produkty LIPOPROTECT predáva slovenská farmaceutická spoločnosť St. Crux Pharma, s.r.o.

Výrobca je spoločnosť St. Crux Pharma, s.r.o. v kooperácii s Nemeckou spoločnosťou, ktorá podľa našich požiadaviek vyrába substancie v prémiovej kvalite.

Naše lipozomálne formulácie sa vyrábajú novým, optimalizovaným procesom na výrobných zariadeniach v Nemecku.

Preto môžeme LIPOPROTECT predávať za tak nízku cenu.

Naše výrobky neobsahujú žiadne prísady.

Nepoužívame žiadne farbivá / cukry / sladidlá / konzervačné látky. Výsledkom je, že naše výrobky chutia „prirodzene“ kyslo.

Naše výrobky sa plnia do výlučne sklenených fľaš, vedome upúšťame od plastov pre udržateľnejšiu výrobu.

V novembri 2017 bola uskutočnená štúdia v laboratóriu v Nemecku ohľadom zlepšenej biologickej dostupnosti lipozomálneho vitamínu B12. V porovnaní s vysokými dávkami tabliet vykazoval zvýšenú biologickú dostupnosť okolo 500%.

V súčasnosti pripravujeme nové štúdie, ktoré budú zverejňované na tejto stránke alebo dostupné na požiadanie.

Lipozómy nie sú lekárskym výskumom vôbec neznáme. Naopak ako transportné prostriedky rôznych účinných látok a liečiv podliehajú intenzívnemu skúmaniu. Publikácie o biologickej dostupnosti lipozomálnych formulácií potvrdzujú účinnosť a porovnateľnosť s intravenóznym podávaním.

Kvalita

Veľkosť našich lipozómov je v rozsahu nanometrov: cca. 120 nm.

Áno. Náš cieľ: transparentná kvalita.

Pre všetky relevantné zložky máme analytické osvedčenia k dispozícii na požiadanie. Tieto certifikáty sa vzťahujú na aktuálnu šaržu a sú neustále aktualizované. Okrem toho látky, ktoré nakupujeme z iných krajín EÚ, podliehajú náhodnej analýze vzoriek laboratóriami v EÚ.

Všetky formulácie LIPOPROTECT sú potravinovými doplnkami, nie liekmi.

Všetky ingrediencie sú najvyššej kvality. Zohľadnite odporúčané dávkovanie.

Áno. Potvrdzujeme, že všetky výrobky sú vegánske. Sú rastlinného pôvodu, neobsahujú mlieko ani lepok. Tieto výrobky obsahujú fosfolipidy, vodu a účinnú látku.

Nie sú certifikované ako organické. Zatiaľ nemáme osvedčenie o organických zložkách. Všetky čisté materiály sú však v potvrdenej vysokej kvalite. Základný materiál lipozomálnych formulácií pochádza zo slnečnice (lecitín). Uvedomte si, že termín lecitín používame často, pretože je tak bežný – ale nie je úplne správny; Používame čisté fosfilipidy, ktoré po odstránení oleja pochádzajú z lecitínu.

Tehotenstvo je časom krehkej rovnováhy v organizme matky. Väčšina výživových doplnkov by bola zbytočná, ak by sa matky dostávali vyváženú stravu. Niektoré látky môžu byť dokonca toxické pre matku a dieťa. Závisí to od samotnej aktívnej zložky, od dávky a stavu tehotnej ženy. S cieľom znížiť riziká a vedľajšie účinky by ste mali užívanie vždy konzultovať vždy s Vašim lekárom alebo lekárnikom.

Tehotné ženy by nemali užívať vitamínový alebo minerálny výživový doplnok vo vyšších dávkach, ako je obvyklé, pokiaľ to neodporučí lekár.

Vitamíny rozpustné v tukoch vrátane vitamínov A, D, E a K sú obzvlášť diskutabilné pri vysokých dávkach. Napríklad je známe, že vyššie ako odporúčané dávky retinolu (vitamín A) spôsobujú u zvierat vrodené chyby.

Deti sa líšia svojím metabolizmom od dospelých. Počas ich rastu a vývoja sa odporúča konzumovať vyváženú stravu bohatú na výživné potraviny. Suplementácia môže ľahko viesť k neprirodzenej jednostrannosti výživy.

Suplementácia – najmä v prípade produktov s vyššou koncentráciou – by mala byť vždy konzultovaná s Vašim lekárom alebo lekárnikom. V ideálnom prípade sú výživové doplnky potrebné iba pri stave ich nedostatku.

Naše produkty

Kyselina askorbová je vždy vitamín C. Kyselina askorbová je iba chemicky správny názov molekuly, ktorá sa bežne nazýva vitamín C. Ako životne dôležitá látka (z latinky: vita, život), organická látka C.

Kyselina askorbová je jednoduchá molekula, nie je rozdiel medzi umelo syntetizovanou a extrahovanou z prírodného zdroja. Pôvod molekuly sa nedá vysledovať a neexistujú žiadne odlišné účinky. Na molekule nie je nič „syntetické“, pretože sa vyskytuje v úplne rovnakej forme všade v prírodných zdrojoch. Výrobný postup však zaručuje veľmi vysokú čistotu účinnej látky, na rozdiel od vitamínu C z rastlinných extraktov.

Prírodné zdroje sú relevantné iba vtedy, ak sa vyššia biologická dostupnosť dá dosiahnuť väzbou na sekundárne látky. Dnes existujú lipozomálne formulácie, ktoré obchádzajú tento bod.

Ako prírodný produkt má Acerola iba obsah vitamínu C 10 – 15%. Vitamín nie je čisto prítomný, ale je spojený s rôznymi inými prírodnými látkami. Týmto spôsobom sa nepodáva vysoká dávka. Účinok lipozomálneho vitamínu C (čistá kyselina askorbová) je výrazne vyšší ako účinok rastlinných zdrojov.

Naša kyselina askorbová sa vyrába z kukuričného škrobu fermentáciou, takže je produktom mikroorganizmov.

Vitamín C a kyselina askorbová sú 100% synonymá.

Logistika

Neotvorené výrobky je bezpečné užívať najneskôr do dátumu uvedeného na etikete. Fľaše by nemali byť ohrievané alebo mrazené a mali by byť chránené pred priamy slnečným žiarením.

Ideálne skladovanie: tmavé a chladné miesto (cca. 7 ° C), spotrebujte do 25 dní po otvorení.

Silné chladenie pod 5 ° C môže spôsobiť, že produkty sa stanú hustejšie, čo nie je nebezpečné. Lipozómy ničí iba zmiešanie s horúcimi nápojmi a ľadovými kryštálmi.

Pokiaľ sú produkty zatvorené môžu sa skladovať v chlade. Trvanlivosť sa samozrejme s chladením zvyšuje. Produkty je možné bez problémov skladovať chladené celé týždne.

Ak sa produkt uchováva pri teplote pod 7 ° C, môže produkt zhustnúť. Najlepšie je vybrať hornú časť chladničky, kde je najteplejšie.

Po zahriatí formulácie na určitú dobu (> 7 ° C) sa tekutina opäť zmení.

Moja objednávka

Zvyčajne do 24 hodín v pracovných dňoch. Pred odoslaním dostanete potvrdzovací e-mail. (Cez víkendy nie je k dispozícii preprava.)

Platba

Možnosti platby sú: na dobierku, kreditnou kartou a na predfaktúru (po pripísaní financií na účet budú produkty expedované).

Zdravotnícky pracovníci / Distribútori

Pre zdravotníckych pracovníkov / distribútorov: v prípade odberov väčšieho množstva Vám pripravíme individuálnu cenovú ponuku.

Odporúčania

Nie. Nemôžeme to urobiť podľa zákona. Poskytnuté informácie sa obmedzujú na podrobnosti o produkte, nie na zdravotné tvrdenia alebo klinické vzorce.