Vitamín D3 prečo opäť lipozomálny?

by in Náš tip 12. februára 2021

Vitamín D3 prečo opäť lipozomálny?

Aj keď je naša pokožka schopná syntetizovať vitamín D3, zmeny v sezónnom vystavení sa slnku a strava môžu tento proces ovplyvniť. Najmä na jeseň a v zime je slnečných dní a celkovo aj slnečného žiarenia oveľa menej a preto nastáva veľký deficit vitamínu D3. Tým pádom je ovplyvnená normálna absorpcia vápnika a fosforu pre podporu a udržanie zdravých kostí a zubov. Nedostatok vitamínu D3 môže tiež narušiť normálnu funkciu imunitného systému, preto dopĺňanie D3 je v týchto časoch čoraz dôležitejšie.

Vitamín K2

Vitamín K2 sa prevažne nachádza vo fermentovaných potravinách alebo v potravinách živočíšneho pôvodu a podporuje vitamín D3 pri jeho aktivitách pri prestavbe kostí. Ukladá sa však v tele vo veľmi malom množstve a bez doplnkov výživy sa rýchlo vyčerpáva.

Ako je to s vitamínom D3 a K2 v Európe?

Asi 18% európskej populácie má ťažký deficit a nedostatok vitamínu D3 najmä v zimných zimných mesiacoch, keď je slnečných dní oveľa menej a teda syntéza vitamínu D3 v tele je obmedzená. 

Prečo teda LIPOPROTECT lipozomálny vitamín D3 a K2?

Je dokázané, že absorpcia (účinné vstrebávanie) vitamínov D3 a K2 sa zvyšuje za prítomnosti tukov. Keďže LIPOPROTECT ® lipozomálne vitamíny  D3+K2 sú obsiahnuté v tukovej štruktúre slnečnicového oleja a navyše dobre chránené lipidovou membránou, ktorá chráni vitamín D3 a K2 až po tenké črevo, jeho absorpcia resp. biologická dostupnosť je veľmi vysoká. Napríklad naše štúdie dokázali že lipozomálny vitamín D3 je až 12,84-krát dostupnejší a lipozomálny vitamín K2 bol 37-krát biologicky dostupnejší ako nelipozomálna formulácia! 

Odpoveď na otázku „prečo opäť lipozomálna forma?“

Preto, lebo v budúcnosti môže nahradiť významným spôsobom nedostatočnosť, avitaminózy a chýbajúce stopové prvky v organizme bez vedľajších účinkov a bez pomocných látok. To je LIPOPROTECT® revolučný patentovaný spôsob pomoci všetkým naším blížnym, tak aby sme ich chránili pred pomocnými látkami a pomohli im v čase keď už nedokážu prijmať tablety, kapsule pre vysoký vek, reflux atd.. Alebo v čase keď sa naše detičky narodia a ešte nedokážu takéto konvenčné formy polykať. 

 

PhDr. Milan Smižanský

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *